გულაბი მსხლის ალკოჰოლური სასმელი
დისცილირებულია ბაზალეთის ტბის სანაპიროზე განთავსებულ 0-ოვანი ემისიის საწარმოში, კავკასიაში, (საქართველოს მაღალმთიანი რეგიონი ალტიტუდა 995 მეტრი ზღვის დონიდან) თითქმის 0-ოვანი გავლენით გარემოზე.
ნედლეული შეგროვილია ორგანული წესით, საქართველოში ვანის მუნიციპალიტეტში კერძო ფერმერების საკარმიდამო ნაკვეთებზე. დისცილირებულია. 2015 წელს დავარგებულია მუხის 320 ლიტრი მოცულობის #2 კასრში. კასრი შეივსო დისცილატით 2014 წელს. ყოვეწლიურად ხორციელდებოდა მსხალი ,,სიმონა’’ და ,,ჟოზეფინას’’ ნაყოფის დისცილატით “უფლის წილი” აორთქლებული რაოდენობის შევსება. ნედლეული გროვდებოდა ორგანული წესით საქართველოში, გორისა და ქარელის მუნიციპალიტეტებში კერძო ფერმერების საკარმიდამო მიწის ნაკვეთებზე განთავსებული ხეხილის ბაღებიდან. კასრი გაიხსნა 2021 წელს, ჩამოისხა 35 ლიტრი. კასრის დანაკლისი შეივსო იგივე წესით მოპოვებული ნაყოფის დისცილატით 2021 წელს. კასრი დაილუქა და შემდგომი ჩამოსხმა დაიგეგმა 2025 წლისთვის.

Gulabi Pear Alcoholic Drink,, Vati #2’’
The product is distilled at 0 emission enterprise in the Caucasus, (Georgia, High-mountainous region, Altitude 995 meters above the sea level) located at the Bazaleti lakeshore. With almost zero impact on the environment. https://www.facebook.com/escosbazaleti
The chemical-free raw fruits are collected through organic means, In Vani Municipality, Georgia. Picked directly from the local farmers’ household areas and the fruit gardens. Distilled. Aged in 320 L. capacity oak barrel #2 In 2015. The barrel was filled with the distillate in 2014. The evaporated substance was annually re-filled with, Simona’’ and, Josephine’’ pear distillate,, Angel’s share’’. The fruit was collected in Gori and Kareli Municipalities, Picked from local farmers’ gardens. The barrel was opened in 2021, from which 35 L. was bottled, the barrel was re-filled with the fruit distillate obtained through similar means in 2021. The barrel was sealed, the next bottling is planned for 2025.