შავი ქლიავის ალკოჰოლური სასმელი
დისცილირებულია ბაზალეთის ტბის სანაპიროზე განთავსებულ 0-ოვანი ემისიის საწარმოში, კავკასიაში, (საქართველოს მაღალმთიანი რეგიონი ალტიტუდა 995 მეტრი ზღვის დონიდან) თითქმის 0-ოვანი გავლენით გარემოზე’
შავი ქლიავის ნაყოფი შეგროვილია ორგანული წესით, საქართველოში გორის მუნიციპალიტეტში კერძო ფერმერების საკარმიდამო ნაკვეთებზე. დისცილირებულია. 2016 წელს. დავარგებულია მუხის 320 ლიტრი მოცულობის #9კასრში. კასრი შეივსო დისცილატით 2015 წელს. ყოვეწლიურად ხორციელდებოდა ქლიავის ნაყოფის დისცილატით “უფლის წილი” აორთქლებული რაოდენობის შევსება. ნედლეული გროვდებოდა ორგანული წესით საქართველოში გორის და ქარელის მუნიციპალიტში კერძო ფერმერების საკარმიდამო მიწის ნაკვეთებზე განთავსებული ხეხილის ბაღებიდან.კასრი გაიხსნა 2021 წელს, ჩამოისხა 50 ლიტრი სასმელი. კასრის დანაკლისი შეივსო იგივე წესით მოპოვებული ნაყოფის დისცილატით 2021 წელს. კასრი დაილუქა და შემდგომი ჩამოსხმა დაიგეგმა 2025 წლისთვის.

Black Plum Alcoholic Drink ,,Vati #8’’
The product is distilled at 0 emission enterprise in the Caucasus, (Georgia, High-mountainous region, Altitude 995 meter above the sea level) located at the Bazaleti lake shore. The product is made with almost zero impact on the environment. https://www.facebook.com/escosbazaleti
Black Plum fruit was collected through organic means, in Gori Municipality, Georgia,  picked from local farmers’ household areas and gardens.
Distilled in 2016. Aged in 320 L. capacity oak barrel #9. The barrel was filled with distillate in 2015. The evaporated substance was annually re-filled with plum distillate, “Angel’s share’’. Plum fruit was collected in Gori and Kareli Municipalities through organic means, Picked from local farmers’ gardens. The barrel was opened in 2021, from which 50 L. was bottled. The barrel was re-filled with the fruit distillate obtained through similar means in 2021. The barrel was sealed, the next bottling is planned for 2025.
In case of the interest, please contact us via https://escos.ge/product/black-plum-alcoholic-drink-vati-8/