შპს ESCO-S ის მწვანე ინჟინერიის ცენტრმა USAID პროფესიული უნარების განვითარების პროგრამის დაფინანსებთ დაიწყო მწვანე ეკონომიკაში სასწავლო პროგრამის შემუშავება და პილოტირება.
პროგრამა 2023 წლის 4 სექტემბერს დაიწყო და შეეხება:
ავტომატური ჰიბრიდული ენერგეტიკული სისტემების ინსტალაცია და მომსახურების მემონტაჟე სპეციალისტების აკრედიტირებული სასწავლო მოდულის შექმნას. რომლის შედგეი იქნება სერთიფიცირებული მემონტაჟეების/მოვლა პატრონობის სპეციალისტები მომზადება გადამზადება განახლებადი ენერგო წყაროების უტილიზატორების ჰიბრიდული ოპერირებისვთვის.
ამ მიზნით მომდევნო 12 თვის განმავლობაში:
2023 წლის 8 სექტემბერს შედგა შეხვედრა პროექტის მუშა ჯგუფსა და განათლების ხარისხის კონტროლის სააგენტოს წარმომადგელებს შორის. შეხვედრის დროს დამსწტრეებმა განიხილეს შპს ESCO-S ის სააკრედიტაციო განაცხადი გაესაბრნენ დარგის სპეციალისთბს და პროგრამის ხელძღვანელს დაგეგმეს სასწავლო მოდულის არქიტექტურა და მოამზადეს დროში აქტიურობის გეგმა რომლის მიხედვთაც დაიწყეს მუშაობა სასწავლო სილაბუსების და სასწავლო ლიტერატურის შექმნაზე.

Bazaleti Green Engineering Centre will train and prepare installers of renewable energy generating sources.
The Green Engineering Center of ESCO-S LLC, funded by the USAID Professional Skills Development Program, started developing and piloting a training program in the green economy.
The program started on September 4, 2023, and will cover:
Installation of automatic hybrid energy systems and creation of an accredited training module for service installation specialists, which will result in certified installers/maintenance specialists training for mixed operation of renewable energy sources.
For this purpose, during the next 12 months:
On September 8, 2023, a meeting was held between the working group of the project and representatives of the Education Quality Control Agency. During the meeting, the participants discussed the accreditation application of ESCO-S LLC, met with the specialists of the field and the program manager, planned the architecture of the training module and prepared a time plan of activity according to which they started working on the creation of training syllabus and training literature.